вівторок, 14 червня 2016 р.

Бібліотека: особливості національно-патріотичного виховання в умовах сьогодення


7 червня бібліотечні працівники району зібралися на семінар «Героїко-патріотичне виховання як фактор консолідації громадянського суспільства» у бібліотеці-філії села Полове.  Зустріли гостей господиня – бібліотекар Ольга Кунинець та волонтерки бібліотеки з короваєм на вишитому рушнику та піснею «Ой зелене жито, зелене»  і запросили  оглянути бібліотеку та зробити колективне фото на згадку.



Працівники бібліотек району потрапили у невеликий, але затишний храм книги, у якому увагу привернули народознавчий куток із зібраними старовинними вишитими рушниками, одягом, предметами побуту, а також різноманітні книжкові виставки, стенди із світлинами  масових заходів, ігрова зона для дітей тощо.


Ольга Ярославівна коротко ознайомила присутніх із роботою своєї книгозбірні, підкресливши про тісну співпрацю із школою, з сільською радою, з якими  знаходиться в одному приміщенні. Подякувала сільському голові Руслані Петрівні Василишин за сприяння роботі бібліотеки, зокрема за покращення матеріального стану – подаровані іграшки для дитячого куточка.
Сільський голова схвально відгукнулася про роботу бібліотекаря, а уродженка цього села, колишня читачка сільської бібліотеки, а сьогодні бібліотекар Радехівської ЦРБ Олена Слоневська подарувала книжки для юних читачів.
Відкрила семінар директор РЦБС  Г. М. Ковальчук. У своєму виступі вона підкреслила важливість і актуальність цього напрямку бібліотечної роботи, зупинилась на Указі Президента України 2015 р. «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» та “Стратегії  національно-патріотичного виховання молоді та підлітків на 2016-2020рр.», націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави.


Консультації на теми «Особливості роботи бібліотеки в забезпеченні героїко-патріотичного виховання» та «Інформаційні ресурси на допомогу героїко-патріотичному вихованню користувачів»  надали завідувач методично-бібліографічного відділу О. Кантор та провідний бібліограф І. Личак, з методичними порадами «Формування патріотичного мислення засобами активних просвітницьких заходів», «Місце бібліотеки  в утвердженні громадянської позиції юнацтва» та «Книга і національно-патріотичне виховання дітей» бібліотекарів ознайомили методист С. Сіцілюк, провідний бібліотекар юнацької кафедри  Н. Коляда та  бібліограф районної бібліотеки для дітей Т. Краснова.
В ході семінару були домінуючими питання впровадження в практику роботи інноваційних форм масових заходів і удосконалення методики їх проведення.
 На літературно-пісенну композицію «Україна – це моя країна», підготовлену бібліотекарем спільно з учнями, найактивнішими користувачами бібліотеки – учасниками художньої самодіяльності, працівниками сільської ради та Народного дому, прийшли також мешканці села. 
На заході сільський голова Руслана Василишин вручила «Нагрудний знак учасника АТО»  Сергію Тяпіну, Василю Кучеруку, Миколі Петришину та подякувала їм за самовіддану службу у відстоюванні територіальної цілісності України, побажала тим, хто ще служить,  щасливо повернутися додому.

Семінар  продовжився  досьє  професійних секретів. Про «Краєзнавство як складову патріотичного виховання» розповіла завідувач бібліотекою-філією с. Тетевчиці Л. Демчук. «Досвідом спілкування із школою, Народним домом, громадськими організаціями у героїко-патріотичному вихованні» поділилася завідувач бібліотекою-філією с. Дмитрів І. Іськів.
А ще було багато спілкування, обговорень побаченого і почутого. На завершення семінару було зроблено аналіз домашнього завдання та підбито його підсумки.



Немає коментарів:

Дописати коментар