середа, 13 червня 2018 р.

Із когорти державотворців

#Згадати#Знати#Пам’ятати
У рамках відзначення 100-річчя ЗУНР  на черговому засіданні членів Радехівської районної станиці Всеукраїнського Братства   вояків ОУН-УПА бібліотекарі провели  екскурс в столітню українську історію, ближче познайомили з видатною постаттю  новітньої історії України Євгена Петрушевича – адвоката, парламентарія, диктатора.  3 червня виповнилося 155 років від дня його народження. Доктор Євген Петрушевич належить до найкращих та найчесніших і найшляхетніших провідників українських визвольних змагань.
Біографія і політичний портрет Євгена Петрушевича сповнені цікавих фактів, з якими ознайомила провідний бібліограф районної бібліотеки Ірина Личак.       
Переглянувши ювілейну  виставку-персоналію  «Євген Петрушевич: портрет державника у часі й просторі», учасники змогли  дізнатися про основні віхи життя та діяльності визначного галицького політичного діяча, який захищав суверенні права українського народу на власну державність та завжди мріяв про єдину, соборну Україну.
Цікаво те, що Є. Петрушевича називають президентом ЗУНР, хоча він ним ніколи не був. Його посада називалася «Президент УНРади», тобто юридично він виконував здебільшого представницькі функції спікера парламенту, а державою керував Виділ УНРади – 10 вибраних парламентаріїв, у тому числі й Петрушевич, котрий його очолював.    
Мало кому відомо, що Євген Петрушевич поряд із іншими лідерами національно­-визвольних змагань увіч­нений на церковних фресках. У місті Жовква на Львівщині у церкві Серця Христового на стінописі «Акт Злуки» авторства нашого земляка із Сморжева Юліана Буцманюка біля ніг Богородиці зображені крає­види Києва та Львова, а під ними – діячі УНР і ЗУНР: Симон Петлюра, Михайло Грушевський, Дмитро Вітовський, Євген Петрушевич, Костянтин Левицький та ін. У центрі – Андрей Шептицький, що молиться за волю та єдність України.
Ми маємо пам’ятати, що наша історія – це наше коріння. І ми не можемо забувати про своє славне героїчне минуле. 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар